• Nasz dzień

• PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZ. 5.30 - 16.30

5.30 - 7.30
          Przychodzimy do przedszkola, witamy się z Paniami; czekając na koleżanki i kolegów rozmawiamy, bawimy się, rysujemy, kolorujemy obrazki, oglądamy książeczki oraz nawiązujemy przedszkolne przyjaźnie.

7.30 - 8.20
          Bawimy się z Panią, a w czasie różnych zabaw utrwalamy sobie zdobyte wiadomości i umiejętności, przypominamy poznane wierszyki i piosenki rozwijamy swoje zainteresowania i zdolności; porządkujemy salę po zabawie i bierzemy udział w porannej gimnastyce.

8.20 - 8.30
          Przygotowujemy się do śniadania.

8.30 - 9.00
          Jemy pyszne śniadanko (lepiej się nie spóźniać, niezdrowo jeść chłodne posiłki i smutno siedzieć samemu przy stoliku).

9.00
          Jesteśmy już wszyscy! Zaczynamy zajęcia prowadzone przez Panią - wspólnie wszyscy się bawimy i uczymy: słuchamy opowiadań, wierszyków, rozwiązujemy zagadki, bawimy się przy muzyce i piosenkach, poznajemy świat matematyki, wykonujemy prace plastyczne, gimnastykujemy się, oglądamy teatrzyki.

10.00
          "Witaminka" czyli krótka przerwa na smaczne i zdrowe owoce, warzywa lub soczek.

10.20 - 11.20
          Wychodzimy na spacery, wycieczki i poznajemy otaczający nas świat (przyrodniczy i społeczny), bawimy się w naszym przedszkolnym ogrodzie, a gdy pogoda nie sprzyja, słuchamy czytanych przez Panią książek, uczestniczymy w zabawach ruchowo - muzycznych, bawimy się zabawkami w kącikach zainteresowań.

11.20 - 11.30
          Przygotowujemy się do obiadu.

11.30 - 12.15
          Jemy obiad (staramy się "smakować" i zjadać każdą potrawę, uczymy się również kulturalnego spożywania posiłku)

12.15 - 13.45
          "Czas relaksu" odpoczywamy słuchając bajek i muzyki.

Dzieci z grupy starszej biorą udział w zabawach dydaktycznych, plastycznych, ćwiczeniach grafomotorycznych oraz mają czas na zabawy wg własnych zainteresowań.

13.45 - 14.00
          Przygotowujemy do podwieczorku

14.00 - 14.15
          Czas na pyszny podwieczorek.

14.15 - 16.30
          Czekamy na rodziców; teraz każdy bawi się w to, co lubi najbardziej lub uczestniczy w zabawach z Panią w małych grupkach lub indywidualnie.

• Przedszkole Publiczne Nr 9
      • 601 196 184 Dyrektor
      • 601 195 278 Komórka
      • 32 215 29 08 Stacjonarny